Rozkłady jazdyPrzystankiMapa przystankówKomunikatyBilety i obsługa pasażera

Komunikaty

06.06.2024

Zakończenie przebudowy ul. Waryńskiego - koniec objazdu na liniach 1 i 3 od 10 czerwca 2024 r.

Z dniem 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek), w związku z zakończeniem przebudowy mostu w ciągu ul. Waryńskiego, zakończony zostaje objazd dla linii 1 i 3.

Autobusy kursować będą stałą trasą, z pominięciem ul. Krasickiego.

Przywrócone zostają godziny odjazdów zbliżone do tych sprzed rozpoczęcia objazdu oraz dodatkowo, na wniosek pasażerów, w godzinach porannych kursy będą realizowane wcześniej.

Nadal obowiązują trasy objazdowe związane z przebudową al. Wolności.

29.05.2024

Zmiany rozkładów jazdy od 1 czerwca 2024 r. w powiecie zawierciańskim

Z dniem 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostają zmiany rozkładów jazdy na liniach 203, 241, 251, 252 i 253.

Zmiany polegają m.in. na:
- skierowaniu linii 203 w dni wolne (oraz w dni powszednie wieczorem) przez Kiełkowice,
- skierowaniu wybranych kursów linii 252 w dni wolne przez Bzów,
- uruchomieniu na linii 253 kursów w relacji Zawiercie - Kiełkowice przez Kromołów i Karlin,
- zmianie godzin odjazdów wybranych kursów na wszystkich liniach.

29.05.2024

Zmiana rozkłady jazdy linii 2 od 1 czerwca 2024 r.

Z dniem 1 czerwca 2024 r. zmienia się rozkład jazdy linii 2 (Myszków - Siewierz).

Zmiana polega na włączeniu do obsługi nowego przystanku Pułaskiego Centrum Handlowe zlokalizowanego w Myszkowie przy ul. Jesionowej w rejonie centrum handlowego. Przystanek obsługiwany będzie we wszystkich kursach w obydwu kierunkach jazdy.

26.04.2024

Informacja o kursowaniu linii 201 w dni świąteczne

Informujemy, że linia 201 nie kursuje w następujące dni świąteczne w 2024 roku:
1 maja (środa - Święto Pracy), 3 maja (piątek - Święto Konstytucji 3 Maja), 30 maja (czwartek - Boże Ciało), 15 sierpnia (czwartek - Wniebowzięcie NMP, Święto Wojska Polskiego), 1 listopada (piątek - Dzień Wszystkich Świętych), 11 listopada (poniedziałek - Narodowe Święto Niepodległości) oraz 25 i 26 grudnia (środa i czwartek - Boże Narodzenie).

31.12.2023

Komunikacja na terenie powiatu zawierciańskiego od 1 stycznia 2024 r.

W związku z przystąpieniem do Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą "Jedźmy razem!" Powiatu Zawierciańskiego oraz gmin Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Żarnowiec, Włodowice, Kroczyce, Irządze i Szczekociny, od dnia 1 stycznia 2024 r. uruchomione zostają nowe linie autobusowe organizowane przez Związek, a dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych.

W pierwszym etapie, od 1 stycznia 2024 r. uruchomione zostają następuje linie:
- 201: Zawiercie - Lgota Murowana - Kroczyce - Siemięrzyce - Gołuchowice - Pradła - Zawada Pilicka - Grabiec - Bonowice - Szczekociny
- 202: Zawiercie - Przyłubsko - Huta Szklana - Pradła - Biała Błotna - Wilków - Mikołajewice - Irządze - Wygiełzów - Witów - Siedliska - Tęgobórz - Szczekociny
- 211: Szczekociny - Drużykowa - Rędziny - Drużykowa - Starzyny - Wólka Starzyńska - Brzostek - Przyłęk - Szyszki
- 212: Szczekociny - Chałupki - Goleniowy
- 213: Pradła - Biała Błotna - Bodziejowice - Woźniki - Sadowie - Wilgoszcza - Irządze - Zawada Pilicka - Zawadka - Siedliska - Małachów - Tęgobórz - Szczekociny
- 221: Zawiercie - Piaseczno - Lgota Murowana - Kroczyce - Gołuchowice - Pradła - Siedliszowice
- 222: Kroczyce - Lgota Murowana - Piaseczno - Lgota Murowana - Lgotka - Podlesice - Kroczyce - Kostkowice - Dzibice - Dobrogoszczyce
- 223: Kroczyce - Zefirek - Przyłubsko - Siamoszyce - Szypowice
- 224: Biała Błotna - Pradła - Gołuchowice - Siedliszowice - Huta Szklana
- 261: Zawiercie - Kuźnica Masłońska - Turza - Ciągowice - Łazy - Wysoka - Chruszczobród
- 262: Zawiercie - Kazimierówka - Łazy oraz Łazy - Niegowonice - Grabowa - Skałbania
- 263: Łazy - Rokitno Szlacheckie - Mitręga - Hutki-Kanki
- 264: Łazy - Głazówka oraz Łazy - Młynek

Linie te zapewniają możliwość podróżowania po północno-wschodniej części powiatu zawierciańskiego, w tym przejazdy do i z Zawiercia, przejazdy wewnątrzgminne oraz dojazdy dzieci do szkół.

Z przyczyn technicznych, linie 261, 262, 263 i 264 w gminie Łazy kursują wg tymczasowych rozkładów jazdy. Pełny nowy rozkład jazdy wdrożony zostanie w terminie późniejszym, wraz z uruchomieniem nowej linii 206 w relacji Łazy - Rokitno Szlacheckie - Ogrodzieniec - Podzamcze. Na terenie pozostałej części powiatu nowe połączenia uruchomione zostaną od 1 lutego 2024 r.

Ze szczegółowymi rozkładami jazdy można zapoznać się na naszej stronie internetowej jedzmyrazem.trasownik.net.

Z cenami biletów i uprawnieniami do przejazdów bezpłatnych i ulgowych obowiązującymy od 2024 roku można zapoznać się w uchwale Zarządu Związku w Biuletynie Informacji Publicznej.

09.10.2023

Przebudowa al. Wolności - objazdy na liniach 1, 2, 3, 6, 7, 13 i 14 od 10 października 2023 r.

W związku z kolejnym etapem przebudowy al. Wolności, od 10 października 2023 r. wprowadzone zostają objazdy dla linii 1, 2, 3, 6, 7, 13 i 14.

Linia 1 od ul. Leśnej w kierunku Pułaskiego kursować będzie z pominięciem przystanków przy al. Wolności.

Linia 2 w kursach wariantowych przez al. Wolności kursować będzie objazdem ul. Piłsudskiego.

Linia 3 w kierunku ul. Leśnej kursować będzie objazdem ul. Piłsudskiego i Leśną, z tymczasowym nawrotem, z pominięciem przystanków przy al. Wolności.

Linia 6 w kierunku Starej Huty kursować będzie objazdem ul. Piłsudskiego, a w kierunku Borów trasą bez zmian, ale z pominięciem przystanków przy al. Wolności.

Linia 7 w kierunku ul. Leśnej kursować będzie objazdem ul. Piłsudskiego i Leśną, a w kierunku Helenówki - ul. Leśną, z pominięciem przystanków przy al. Wolności.

Linie 13 i 14 kursować będą objazdem ul. Pułaskiego i obwodnicą, z pominięciem przystanków przy al. Wolności.

Przystanki Aleja Wolności Szpital, Sanepid, Okopowa, Grabowa i Pomnik oraz przystanek Postęp - Leśniczanka, parking - nie będą obsługiwane. W zamian należy korzystać z przystanków przy ul. Piłsudskiego i Leśnej lub (dla linii 13 i 14) przy ul. Pułaskiego.

Ze względu na trwające prace drogowe mogą występować opóźnienia i utrudnienia w kursowaniu autobusów.

27.08.2023

Zamknięcie ul. Waryńskiego - objazd na liniach 1 i 3 od 28 sierpnia 2023 r.

W związku z zamknięciem ul. Waryńskiego z uwagi na przebudowę mostu, od 28 sierpnia 2023 r. (poniedziałek) wprowadzone zostaje objazd dla linii 1 i 3.

Linie 1 i 3 kursować będą objazdem od tymczasowego nawrotu w rejonie przystanku Kopernika ulicami Kopernika - Kościuszki - Pułaskiego - Krasickiego - Piękną - Waryńskiego (z powrotem analogicznie)

Przystanek Waryńskiego Most nie będzie obsługiwany, w zamian obsługiwane są przystanki na trasie objazdowej.

Ze względu na wydłużenie trasy przejazdu zmianie ulega rozkład jazdy. Prosimy o zapoznanie się z nowym godzinami odjazdów.

30.12.2022

Komunikacja powiatowo-gminna od 1 stycznia 2023 r.

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2023 r. następują zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego w powiecie myszkowskim, szczególnie w mieście Myszkowie.

Dotychczasowe linie komunikacji miejskiej w Myszkowie stają się liniami autobusowymi w ramach sieci komunikacyjnej organizowanej przez Związek Powiatowo-Gminny pod nazwą "Jedźmy razem!".

Dzięki tej zmianie linie objęte zostaną dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych co pozwoli nie tylko utrzymać, ale także rozszerzyć dotychczasową ofertę przewozową. Dla tych linii przygotowane zostały nowe rozkłady jazdy na trasach wydłużonych poza granice miasta i z większą liczbą kursów. Kursy są rytmiczne i wzajemnie zsynchronizowane.

Linie 1, 3 i 7 wydłużone zostaną do nowego przystanku Postęp - Leśniczanka, parking. Linia 2 kursować będzie przez Starą Hutę. Linia 4 od centrum Myszkowa pojedzie przez Helenówkę do miejscowości Jaworznik. Linia 5 od Nowej Wsi wydłużona zostaje aż do Żarek-Letniska. Linia 6 od ul. Szpitalnej kursować będzie przez Pustkowie Lgockie do Starej Huty.

Ze szczegółowymi rozkładami jazdy można zapoznać się na naszej stronie internetowej myszkow.trasownik.net.

Linie, które już wcześniej organizowane były przez Związek nadal będą funkcjonować, oznaczone zostały numerami od 11 do 24. Od 1 stycznia 2023 r. wprowadzone są nich korekty rozkładów jazdy.

Z cenami biletów i uprawnieniami do przejazdów bezpłatnych i ulgowych można zapoznać się w uchwale Zarządu Związku w Biuletynie Informacji Publicznej.